NZOZ Stacja Opieki Caritas Diecezji Świdnickiej
Świdnickie Hospicjum i Zakład Opieki Leczniczej Ojca Pio

"Nadzieja dla wszystkich cierpiących, którą możemy nieść razem".

Wydarzenia
23 września 2018 r.

Wspomnienie Św. Ojca Pio

Ojciec Pio 2018

      W niedzielę, 23 września, w naszym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym obchodziliśmy wspomnienie patrona Hospicjum i Zol - św. Ojca Pio. Tego dnia na Mszy św. o godz. 12 zgromadzili się nie tylko pensjonariusze naszego ZOL, ale także ich rodziny, pracownicy, wolontariusze i przyjaciele. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. kapelan Mateusz. Po Mszy św. odbył się skromny poczęstunek dla wszystkich.

Galeria
2 kwietnia 2018 r.

Święta Wielkanocne

wielkanoc 2018

      Triduum Paschalnym rozpoczęliśmy wraz z naszymi pensjonariuszami przeżywanie męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Od Wielkiego Czwartku nasi pensjonariusze wraz ze swoimi rodzinami oraz pracownikami ZOL gromadzili się w kaplicy Ojca Pio, aby uczestniczyć w liturgii Triduum Paschalnego. W Wielką Sobotę około południa odbyło się święcenie pokarmów, które następnego dnia konsumowali nasi podopieczni podczas śniadania Wielkanocnego.

Dziękujemy ks. kapelanowi Mateuszowi za przygotowanie Liturgii i wystroju kaplicy. Podziękowania kierujemy także w stronę rodzin naszych pensjonariuszy, że tak licznie gromadzili się z nami podczas uroczystości, które przygotowywały nas do Świąt Wielkanocnych.

Galeria
29 marca 2018 r.

Pokaza tańców

tańce

      Po raz kolejny odwiezili nas Seniorzy z Dziennego Domu Seniora-Wigor. Tym razem nasi goście przedstawili naszym pensjonariuszą kilka tańców ludowych oraz folklorowych. Przygotowali także dla naszych podopiecznych kolorowe wianuszki, które zostały im wręczone. Seniorzy znów dostarczyli wiele radości naszym pensjonariuszom, za co bardzo mocno im dziękujemy i zapraszamy do nas ponownie! :)

Galeria
25 marca 2018 r.

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

      Zgodnie z tradycją w Niedzielę Palmową kaplica naszego zakładu opiekuńczo-leczniczego została "upiększona" przez palmę wielkanocną, którą wykonał nasz pracownik Szymon wraz z mamą oraz wolontariuszką Bogusią. W niedzielę podczas Mszy św. ks. Tadeusz poświęcił palmy naszych pensjonariuszy. Od tej niedzieli także na całym zolu pojawiły się dekoracje wielkanocne. Piękne koszyki, jajka oraz zajączki przypominają nam o zbliżających się świętach. Za przygotowanie dekoracji dziękujemy bardzo Szymonowi oraz Bogusi.

Galeria
11 lutego 2018 r.

XXVI Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego 2018

      11 lutego obchodziliśmy XXVI Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Mszę św. dla naszych pendjonariuszy sprawował ks. Biskup Adam Bałabuch. W swojej homilii bp. Adam skierował słowa do pensjonariuszy naszego zakładu opiekuńczo-leczniczego, w których podkreślał, że nie mogą się oni czuć niepotrzebni, ponieważ choroby i cierpienia łączone są z krzyżem Jezusa. Wspominał też, że kiedy człowiekowi brakuje sił i nie może nic więcej zrobić, może dalej służyć: swoją modlitwą, różańcem, ofiarą cierpienia. Przytoczył przy tym słowa św. Jana Pawła II „mogę służyć, jestem potrzebny, jestem skarbem Kościoła”. W trakcie Mszy św. biskup Adam udzielił także sakramentu namaszczenia chorych pensjonariuszom znajdującym się w kaplicy, a także tym którzy leżeli w swoich salach.

Galeria
2 lutego 2018 r.

Święto Ofiarowania Pańskiego

Matki Bożej Gromnicznej

      W piątek, 2 lutego, w Kościele obchodzono święto Ofiarowania Pańskiego, potoczne zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przed Mszą św. ks. Mateusz wręczył naszym pensjonariuszom świece, tzn. gromnice, które poświęcił podczas Eucharystii, gdyż obrzęd poświęcenia świec podkreśla i ubogaca symbolikę światła. Dzień ten był także ostatnim dniem śpiewania kolęd.

Galeria
26 stycznia 2018 r.

Gościnnie u nas wystąpili Seniorzy...

Wigor

      Tym razem w naszym Zakładzie Opiekuńczo0-Leczniczym gościli Seniorzy z Dziennego Domu Seniora - Wigor, którzy dla naszych pensjonariuszy przygotowali specjalny spektakl pt. "Wspomnienia wyciągnięte z kufra". Sztuka, którą przedstawili bardzo zainteresowała naszych podopiecznych. Rekwizyty, muzyka, stroje... to wszystko spowodowało, że nasi pensjonariusze z wielkim zaciekawiem oraz radością oglądali całe przedstawienie.

Galeria
21 stycznia 2018 r.

Kolędowanie - Ale babki!

Alibabki

      W kończącym się okresie kolędowania do naszego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przyjechał zespół "Ale babki", który powstał z trzech innych: "Złoty Kłos", "Jubilatki" oraz "Kalina". Odwiedziny gości zawsze sprawiają dużo radości i zadowolenia. 21 stycznia spotkaliśmy się wspólnie w pomieszczeniu dziennego pobytu naszych pensjonariuszy, a zespół Ale babki rozśpiewał i napełnił blaskiem nie tylko mury tego budynku, ale przede wszystkim serca pensjonariuszy i zebranych gości. Niezmiernie miło patrzeć na wzruszone twarze, oczy pełne łez i usta radośnie wyśpiewujące tradycyjne kolędy. Nie zapominajmy nigdy o naszych bliskich, osobach samotnych i chorych. Starajmy się znaleźć chwilę i dać wyraz swojej pamięci i troski.

Galeria
24 grudnia 2017 r.

Wigilijny wieczór...

Wigilia 2017

      W wigilijny wieczór nasi pensjonariusze wraz ze swoimi rodzinami, pracownikami oraz ks. kapelanem Mateuszem zasiedli do stołu wigilijnego. Na początku ks. Mateusz odczytał Ewangelię, by później wszyscy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Po wieczerzy wigilijnej w kaplicy odbyła się Msza św., w której uczestniczyli pensjonariusze razem ze swoimi najbliższymi.

Galeria
21 grudnia 2017 r.

Muzyka daje radość

p.Marek Bukowiec

      21 grudnia odwiedził naszych pensjonariuszy pan Marek Bukowiec. Przyjechał do naszego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego ze swoimi koleżankami. Przed południem odbyła się Msza św., podczas której p. Marek przygrywał gitarą, a po Mszy odbył się mini recital. Naszym podopiecznym się to bardzo podobało. Było głośno i radośno, co sprawiło, że niektórzy wyjechali ze swoich pokoi zobaczyć co się dzieje.

Galeria
20 grudnia 2017 r.

Przygotowania do Świąt...

Przygotowania do swiat

      Święta to szczególny czas...

Galeria
15 grudnia 2017 r.

Adwent - czas oczekiwania

roraty

      Od 3 grudnia przeżywamy w Kościele okres zwany Adwentem. Jest to czas, kiedy przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego. W naszym ZOLu, z inicjatywy ks. kapelana, kilka razy w tyg. odbywały się roraty.

Galeria
7 grudnia 2017 r.

Szkolenie dla wolontariuszy

Szkolenie z wolontariatu

      W czwartek około południa do naszego ZOLu zawitały osoby biorące udział w szkoleniu, które przygotowywuje do pełnienia funkcji wolontariusza. Szkolenie dla Wolontariuszy obyło się w ramach realizacji Zadania Publicznego pn. "Wolontariat dla dużych i małych". Podczas wizyty w naszym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym zostali zapoznani z tym, jak działa Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, kto za co jest w nim odpowiedzialny i jakie zadania należą do wolontariuszy.

Galeria
24 listopad 2017 r.

Msza św. sprawowana przez Ks. Biskupa

Wizytacja Biskupa

      W piątkowe przedpołudnie w naszym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym gościł Ks. Biskup Ignacy Dec, który sprawował Mszę św. za wszystkich pensjonariuszy. Na początku Mszy św. powitała go w imieniu pensjonariuszy i pracowników nasza podopieczna, Pani Janina.

Galeria
2 listopad 2017 r.

Wspominaliśmy tych, którzy odeszli

2 listopad

      Listopad to szczególny czas modlitwy za zmarłych. 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nasi pensjonariusze modlili się podczas Mszy św. w intencji wszystkich podopiecznych naszego Hospicjum i ZOL, którzy odeszli do wieczności. Po Mszy św. ks. Mateusz - kapelan naszego Hospicjum, odprawił Nabożeństwo Wypominkowe.

Galeria
18 październik 2017 r.

Pożegnanie ks. Bartłomieja

Pożegnanie ks. Bartłomieja

      Czas pożegnań jest zawsze bardzo trudnym czasem, zwłaszcza jeśli się z kimś zżylismy. W środowy poranek, podczas Mszy św., nasi pensjonariusze oraz pracownicy pożegnali dotychczasowego kapelana naszego Hospicjum i ZOL-u. Mszę św. w intencji ks. Bartłomieja sprawował nowy kapelan ks. Mateusz, natomiast ks. Bartłomiej sprawował Mszę św. w intencji wszystkich pensjonariuszy dziękując im za wszystkie chwile, które mógł z nimi spędzić.

Na zakończenie Mszy św. panie pielęgniarki w imieniu wszystkich pensjonariuszy oraz pracowników ZOLu podziękowały dotychczasowemu kapelanowi i życzyły mu wszystkiego dobrego w pełnieniu nowych obowiązków.

Galeria
23 wrzesień 2017 r.

Wspomnienie św. Ojca Pio

Kaplica Ojca Pio

      23 września przypada wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Z tej okazji w sobotę (23.09) sprawowana była Msza św. odpustowa w naszej Hospicyjnej kaplicy pw. Ojca Pio. Eucharystii przewodniczył i krótką homilię wygłosił ks. Jan Pas. Podczas tej Mszy św. modlono się w intencji wszystkich zmarłych podopiecznych naszego Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, a także za tych, którzy obecnie tu przebywają - o zdrowie i potrzebne siły dla nich.


Ojcze Pio, czuwaj i módl się za nami!

23 lipiec 2017 r.

Wizyta Misjonarza z Columbii

 Misjonarz z Columbii

     W okresie wakacyjnym do Świdnicy przybyli Misjonarze. Jeden z nich odwiedził nasze Hospicjum i ZOL im. Ojca Pio. Ks. Mario de Jesus Mayo Monsalve pochodzi z miejscowości Medellin w Columbii. W tym roku został on wyświęcony w Warszawie. Przybył do naszej diecezji by głosić Słowo Boże. Podczas pobytu w Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa odwiedził naszych pensjonariuszy. Razem z nimi modlił się podczas porannej Mszy św., której też przewodniczył. A później spędził trochę czasu z naszymi podopiecznymi w auli na wspólnych rozmowach.

Galeria
27 czerwiec 2017 r.

Pensjonariusze na festynie parafialnym

 Festyn w parku

     W niedzielę, 25 czerwca br., w przykościelnym parku przy Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Hospicjum im. Ojca Pio odbył się fetyn średniowieczny. Zabraliśmy naszych pensjonariuszy na to wydarzenie - udział wzięli Ci pensjonariusze, którzy wyrazili chęć oraz Ci, których stan zdrowotny na to pozwalał. Było głośno. Działo się dużo. Niewątpliwą atrakcją były pokazy walk rycesrskich oraz tańce. To był dzień pełen wrażeń dla naszych podopiecznych...

Galeria
20 maja 2017 r.

Muzyczna i Harcerska sobota w naszym Hospicjum

Wizyta Harcerzy i SONORO

     W sobotę w naszym Hospicjum gościliśmy po raz kolejny Chór SONORO oraz po raz pierwszy druhów i druhny z Boguszowa-Gorce, których opiekunem był ks. Rafał Chudy. Nasi goście dostarczyli naszym pensjonariuszom dużo pozytywnych chwili. Przede wszysktim umilili im czas tym, że byli z nimi i wspólnie muzykowali Wszyscy razem także uczestniczyli we Mszy św., którą sprawował ks. Rafał Chudy. Eucharystia ta miała piękną oprawę muzyczną.

Galeria
16 kwietnia 2017 r.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego

Wielkanoc 2017

     W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odbyła się przed południem Msza św. w naszej hospicyjnej kaplicy. Wszystkim pensjonariuszom, rodzinom naszych podopiecznych, pracownikom oraz dobrodziejom życzymy Spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Galeria
10 kwietnia 2017 r.

Przygotowania do Wielkanocy

Stroiki Wielkanocne

     W tym roku wykonane zostały dekoracje świąteczne. Jest różnorodnie: są baranki, kurki, zajączki ze steropianu, pomalowane i zdobione na warsztatach terapii zajęciowej. Ciekawe są jajeczka na patyczku zapakowane w celofan, pomalowane i ozdobione różnorakimi ornamentami. Jajka oplecione wstążkami, z elementami zdobniczymi pochodzącymi z pasmanterii. Na zdjęciu również palmy wielkanocne jakie mieli ze sobą do święcenia nasi pensjonariusz

Galeria
11 lutego 2017 r.

XXV Światowy Dzień Chorego

Zloty Krzyz Zaslugi

      Dyrektor NZOZ Caritas Diecezji Świdnickiej został odznaczony od Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi. Uroczyste wręczenie odznaki nastąpiło podczas Mszy św. w intencji chorych w Świdnickiej katedrze, dn. 11.02.2017 r. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złoty Krzyż Zasługi przekazał ks. Dyrektorowi Wicewojewoda Dolnośląski - Pan Kamil Krzysztof Zieliński. Obdarowując ks. Dyrektora Jana Gargasewicza tym odznaczeniem Wicewojewoda podkreślał, że jest to docenienie pracy charytatywnej na rzecz ludzi potrzebujących, cierpiących oraz chorych, którą od wielu lat wykonuje ks. prałat Jan Gargasewicz.

Galeria
22 stycznia 2017 r.

Szkolny Klub Wolontariatu z Witoszowa Dolnego

Wolontariusze Witoszow

      Zespół wokalny działający w Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym postanowił w ramach pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu, włączyć się do koncertu kolęd i pastorałek w Hospicjum Ojca Pio. Z taką propozycją do nas wyszła Pani katechetka ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym Pani Katarzyna Halkowicz. Dzięki Niej mogliśmy gościć u Państwa ze skromnym koncertem, który zapadnie nam na długo w naszej pamięci.

Galeria
21 stycznia 2017 r.

Występ chóru Sonor

Chor Sonor

      Chór "Sonoro" działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. Chór prowadzi instruktor Barbara Stolarczyk. Chór żeński, działa od 2002 roku. Obecnie chór liczy 10 osób. Chór prowadzi działalność artystyczną na terenie Dolnego Śląska. Wykonują różnorodny repertuar - głównie dwugłosowe pieśni patriotyczne, ludowe, religijne oraz popularne piosenki rozrywkowe. W naszym hospicjum w sobotę 21 stycznia 2017 roku wykonali bardzo uroczystą oprawę Mszy świętej. Śpiew, czytana ewangelia, odśpiewane psalmy napewno zapadną wszystkim w pamięci

Galeria
11 stycznia 2017 r.

Kolędnicy ze Szkoły w Mokrzeszowie

Jasełka z Witoszowa

      Po Bożym Narodzeniu zawsze przychodzi czas na kolędowanie. Z wizytą do naszych pensjonariuszy przybyła młodzież ze Szkoły w Mokrzeszowie. Zaprezentowali oni w naszym hopspicjum Jasełka.

Galeria
09 stycznia 2017 r.

Jasełka w wykonaniu Szkoły w Witoszowie

Jasełka z Witoszowa

      Dnia 09.01.2017 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie przygotowały dla naszych pacjentów przedstawienie jasełkowe. Całość zrealizowana pod okiem pani Marii Kubicy i pani katechetki Katarzyny Halkowicz. Inscenizacja była bardzo pomysłowa, oparta na teatrze cieni, z narracją, ze śpiewem kolęd. Bardzo ładnie od strony wolkalnej zaprezentowały się dzieci w trakcie solowych występów (śpiewu) widać było ukryty talent, była energia. Zwrócił szczegolnie uwagę teatr cieni, w którym przedstawiono historię narodzenia Jezusa. Stroje kolędników zostały przygotowane ze szczególną staranością. W całej grupie chcemy wyróżnić chłopca, który odgrywał postać Diabła. Ten młody człowiek pokazał dobitnie, że jego przeznaczeniem jest szkoła aktorska – doskonała dykcja, mimika, gesty, sposób poruszania się po scenie wróży mu dobrze na przyszłość.

Galeria
27 grudnia 2016 r.

Imieniny Dyrektora Hospicjum i ZOLu

Imieniny ks. Jana

      27 grudnia swoje imieniny obchodzi nasz Ksiądz Dyrektor. Z tej okazji przedstawiciele pracowników Hospicjum i ZOLu udali się do Ks. Jana z życzeniami imieninowymi od wszystkich pracowników i pensjonariuszy. Oprócz zwykłych tradycyjnych życzeń, zaśpiewano także Księdzu Dyrektorowi "sto lat". Naszemu Dyrektorowi życzymy dużo zdrowia i sił nadalsze lata pracy.

Galeria
16 listopada 2016 r.

Msza św. w intencji zmarłych pensjonariuszy Hospicjum i ZOLu

Msza za sp. pensjonariuszy

      W listopadzie w szczególny sposób wspominamy zmarłych. Z tego względu w naszej hospicyjnej kaplicy została odprawiona specjalna Msza św., której przewodniczył J.E. Biskup Ignacy Dec, w intencji wszystkich zmarłych pensjonariuszy naszego Hospicjum i ZOLu. We Mszy św. udział wzięli pensjonariusze, pracownicy oraz posługujący na co dzień Kapłani.

Galeria
3 listopada 2016 r.

Teatrzyk kukiełkowy - Czerwony Kapturek

kukielki

      Specjalnie dla naszych pensjonariuszy przedstawienie kukiełkowe przygotował Pan Szymon. Zgromadzeni na holu pacjenci ZOL-u mogli oglądać spektakl pt. Czerwony Kapturek. Sposób w jaki została przedstawiona historia dziewczynki chcącej odwiedzić swoją babcię zaciekawił widownię i z chęcią wszyscy oglądali występ do końca.

Galeria
23 września 2016 r.

Odpust patrona Hospicjum i ZOLu

Odpust Ojca Pio

      23 września w naszym Hospicjum przeżywaliśmy wspomnienie liturgiczne Ojca Pio - patrona naszego Hospicjum i ZOLu. Mszę św. w intencji pensjonariuszy sprawował ks. prałat dr Radosław Kisiel - dyrektor Caritas Diecezji Świdnickiej. Po Mszy św. wszyscy wspólnie udali się do holu, gdzie był przygotowany poczęstunek. Wieczorem w kaplicy hospicyjnej nastąpiło ucałowanie relikwi św. Ojca Pio, które ofiarował Emerytowany Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej Kardynał Tarcisio Bertone.

Galeria
8 września 2016 r.

Kawa i herbata smakowała inaczej niż zwykle

nowy opiekun

      Pencjonariusze Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego po raz kolejny dzięki sprzyjającej pogodzie mogli spędzić trochę czasu poza murami Hospicjum. Był czas na rozmowy, picie kawy czy herbaty oraz integrację, którą podejmował z pacjentami pan Szymon.

16 czerwca 2016r.

Pensjonariusze ZOL-u korzystają z uroków lata

pensjonariusze ZOL

     Rozpoczął się sezon letni. Z tego względu w dniach, kiedy temperatura na to pozwala pensjonariusze naszego ZOL-u są wyprowadzani na teren przed Hospicjum, aby mogli spędzić czas na świeżym powietrzu. Pensjonariuszom w tym czasie towarzyszą wolontariusze i personel medyczny. Te kilka minut, które spędzają na świeżym powietrzu sprawia im wiele radości.

20 maja 2016r.

Przedstawienie "Czerwony Kapturek"

Czerwony kapturek

     Do naszego Hospicjum w piątek, 20 maja, przybyły dzieci ze Społecznego Ogniska Muzycznego przy Jaworskim Stowarzyszeniu Rozwoju Kultury w Jaworze. Dzieci zaprezentowały pensjonariuszom znajdującym się w naszym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przedstawienie pt. Czerwony Kapturek. Wystąpienie spodobało się naszym podopiecznym, dowodem na to były duże brawa na zakończenie pobytu dzieci w naszym Hospicjum.

Galeria
24 kwietnia 2016r.

Zachęcamy do wolontariatu

wolontariusz

     Zachęcamy do włączenia się w wolontariat hospicyjny. Obecnie w naszym hospicjum pracuje kilku wolontariuszy, ale to w dalszym ciągu zbyt mało. Wolontariusz to osoba, która jest bardzo potrzebna. Nie trzeba mieć nie wiadomo jakich umiejętności, wystarczy podzielić się odrobiną swojego wolnego czasu oraz życzliwością i chęcią niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Jeden z naszych wolontariuszy osoby zainteresowane zachęca mówiąc: „Każdy z nas potrzebuje własnych wewnętrznych przemyśleń. Jeżeli ktoś rzeczywiście czuje jakiś niedosyt w swoim codziennym życiu, chciałby pomagać jakoś innym to powinien przyjść i spróbować swoich sił. To jest miejsce, w którym poprzez pomoc można okazać drugiemu człowiekowi swoje serce. To jest chyba najcenniejsze. Nie można bać się tego miejsca, jeśli się tutaj przyjdzie i pobędzie przez jakiś czas to później jest w człowieku ta siła, która tęskni i która tutaj z powrotem przyciąga. Nie wiem, w jaki sposób mógłbym zachęcić innych. Trzeba przyjść i na własnej skórze się przekonać.”

03 kwietnia 2016r.

Kardynał Tarcisio Bertone odwiedził nasze Hospicjum

Kardynał Tarcisio Bertone

     W niedzielę Miłosierdzia Bożego nasze Hospicjum odwiedził J.E. ks. kardynał Tarcisio Bertone - emerytowany sekretarz stany Stolicy Apostolskiej. Kardynał Bertone spotkał się z chorymi, personelem Hospicjum i władzami Świdnicy w auli głównej Hospicjum, gdzie został oficjalnie powitany przez władze miasta, Biskupa Świdnickiego oraz ks. dyrektora Jana Gargasewicza. Następnie kardynał Bertone odwiedził chorych w ich salach oraz pobłogosławił wszystkich pensjonariuszy, którzy z uwagi na chorobę nie mogli spotkać się z nim w holu.

Galeria
24 marca 2016r.

Pracownicy Hospicjum z życzeniami w Katedrze Świdnickiej

msza krzyzma

     W Wielki Czwartek, 24 marca delegacja pracowników Hospicjum udała się do Katedry Świdnickiej na Mszę Krzyżma Świętego, aby złożyć życzenia, z okazji Dnia Kapłaństwa, Ordynariuszowi Świdnickiemu J.E. ks. Biskupowi Ignacemu Decowi oraz Biskupowi Pomocniczemu J.E. ks. Biskupowi Adamowi Bałabuchowi.

Galeria
23 marca 2016r.

Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży

symbole_sdm1

     W środę, 23 marca do Hospicjum przyjechali wolontariusze Światowych Dni Młodzieży Diecezji Świdnickiej wraz z symbolami ŚDM - Krzyżem i Ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani. Słowo wstępne do naszych pensjonariuszy o symbolach Światowych Dni Młodzieży wygłosił ks. Paweł Łabuda - diecezjalny koordynator ŚDM. W holu zebrali się wszyscy pensjonariusze, którzy byli na siłach i odbyła się krótka modlitwa przy symbolach, a także odśpiewany został przez wolontariuszy hymn ŚDM Kraków 2016. Następnie młodzi ludzie udali się z Ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani do sal pacjentów, którzy bardzo chcieli ale ze względu na swój stan zdrowia nie mogli uczestniczyć podczas modlitwy w holu hospicjum.

Galeria
29 lutego 2016r.

96 urodziny naszej pensjonariuszki

96 urodziny

     W poniedziałek, 29 lutego nasza pensjonariuszka p. Maria obchodziła 96 urodziny. Z tej okazji odbył się skromny poczęstunek w holu hospicjum, w którym uczestniczyli nasi pacjenci, rodzina jubilatki oraz ks. August Nazimek.

Galeria
11 lutego 2016r.

Światowy Dzień Chorego

dzien_chorego

     Po raz XXIV obchodzony był Światowy Dzień Chorego, w naszym Hospicum i ZOLu to wydarzenie przeżywaliśmy po raz pierwszy. W kaplicy hospicyjnej odbyła się Msza św., której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił J.E. ks. Biskup Adam Bałabuch oraz podczas tej Eucharystii udzielił Sakramentu Namaszczenia Chorych wszystkim naszym pensjonariuszom. Po Mszy św. wszyscy zgromadzili się w holu na wspólnym poczęstunku.

Galeria
4 lutego 2016r.

Tłusty Czwartek

czwartek

     Z okazji Tłustego Czwartku pracownicy administracji NZOZ Caritas postanowili przyszykować pączkową niespodziankę dla pensjonariuszy naszego Hospicjum i ZOLu im. Ojca Pio. Od samego rana w kuchni przepięknie pachniało smażonymi pączkami. Pączków wyszły ogromne ilości, które smakowały naszym pensjonariuszom. Lecz ze względu na dietę, która niektórych obowiązuje mogli skosztować po kawałeczku, choć mieli ochotę na więcej.

Galeria
18 stycznia 2016r.

Zespół "Marzenie" w naszym Hospicjum

marzenie

     Zespół "Marzenie" wystąpił w naszym Hospicjum w poniedziałek, 18 stycznia 2016 r.. Zespół składa się z około 50 uczniów Szkoły Specjalnej w Wałbrzychu. Podczas swojego wystąpienia dzieci zachęciły naszych pensjonariuszy do włączenia się w pokazywanie. Przebywający na sali nasi podopieczni zadowoleni byli z przybycia do Hospicjum tych jakże wspaniałych dzieci.

Galeria
24 grudnia 2015r.

Wigilia w Hospicjum i ZOL z Biskupem Adamem

wigilia

     Wigilia dla pacjentów Hospicjum i ZOL im. Ojca Pio i ich rodzin, w której uczestniczył J.E. Ks. Biskup Adam Bałabuch.

Galeria
21 grudnia 2015r.

Spotkanie opłatkowe

oplatek

     Po raz pierwszy w naszym Hospicjum odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił J.E. ks. Biskup Ignacy Dec. W Eucharystii udział wzięli również pensjonariusze Hospicjum oraz zaproszeni na tę uroczystość goście.

Galeria
7 grudnia 2015r.

Codzienna rehabilitacja

rehabilitacja

     Rehabilitacji naszych pacjentów - każdy podopieczny ma specjalny program ćwiczeń, który dostosowany jest do jego potrzeb.

Galeria
27 listopada 2015r.

Urodziny najstarszej pacjentki

urodziny Janiny

     Nasza najstarsza pensjonariuszka 23 listopada skończyła 94 lata !! Był tort i zdmuchiwanie 94 świec w gronie rodziny i personelu hospicjum i ZOLu. A ksiądz dyrektor wręczył pani Janinie piękne kwiaty.

Galeria
24 listopada 2015r.

Patriotyczne przedstawienie

Szkoła Caritas

     24 listopada przedstawienie ze śpiewem patriotycznym zaprezentowali w naszym hospicjum uczniowie Szkoły Podstawowej Caritas Diecezji Świdnickiej. im. ks. prałata Dionizego Barana. Pacjenci byli bardzo wzruszeni. Chętnie włączali się w śpiew znanych im doskonale pieśni.

Galeria
17 listopada 2015r.

Przedstawienie uczniów Szkoły Specjalnej z Wałbrzycha

przedstawienie

     17 listopada do hospicjum przyjechała młodzież ze szkoły specjalnej z Wałbrzycha, po to aby pacjentom naszego hospicjum zaprezentować przedstawienie. Samo przyjazd tych młodych ludzi wywołał u pacjentów radość, natomiast to w jaki sposób oni przedstawili swój spektakl wzbudziło zarówno w pacjentach, jak i personelu wiele emocji. Ci młodzi ludzie tak bardzo zaangażowali się w role, które mieli do odegrania, że nawet problemy techniczne ze sprzętem nie przeszkodziły im w kontynuowaniu przedstawienia - nikt nawet nie zauważył, że muzyka się wyłączyła, że coś ze sprzętem było nie tak, dopiero pełna zdumienia nauczycielka po spektaklu opowiedziała o całym zajściu. Widać w tych młodych ludziach było zaangażowanie, łączenie się z osobami, dla których oni występują. Na koniec ludzie starsi, schorowani płakali nad losem tych młodych osób, natomiast uczniowie szkoły specjalnej z Wałbrzycha płakali nad losem pacjentów hospicjum.

Galeria
17 października 2015r.

Imieniny Biskupa Ignacego Deca

imieniny biskupa

     17 paździenika pacjenci naszego Hospicjum wraz z personelem medycznym i ks. dyrektorem Janem, brali udział w Katedrze Świdnickiej we Mszy św. sprawowanej z okazji imienin J.E. ks. Biskupa Ignacego Deca.

Galeria
18 września 2015r.

Ospust patrona Hospicjum i ZOL

odpust

     18 września Biskupi Ignacy Dec przewodniczył Mszy św. odpustowej, w której udział oprócz pacjentów naszego hospicjum wzięli również ich rodziny, osoby zaprzyjaźnione, księża oraz personel stacji opieki Caritas. Podczas Mszy św. został również poświęcony przez Ks. Biskupa obraz Matki Bożej oraz tajemnice różańcowe. Pacjenci naszego hospicjum nie brali tylko biernego, ale niektórzy z nich brali udział czynny - zostali zaangażowani do czytań, wręczenia kwiatów ks. Biskupowi, itp. Po Mszy św. wszyscy obecni na uroczystości udali się do holu głównego na poczęstunek.

Galeria
31 lipca 2015r.

Powitanie pielgrzymów

pielgrzymka

     W piątek 31 lipca 2015r. wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy. Nasi podopieczni wraz z personelem powitali pielgrzymów i przez chwilę towarzyszyli pątnikom w pochodzie ulicami Świdnicy

Galeria
21 lipca 2015r.

Dzień w ZOL-u

praca

     Pacjenci i my... :)

Galeria
1 kwietnia 2015r.

Rozpoczęcie działalności

rozpoczecie

     1 kwietnia 2015 r. to dzień, w którym Świdnickie Hospicjum i ZOL Ojca Pio rozpoczęło swoją działalność. Przyjęto do zakładu opiekuńczo-leczniczego pierwszych pacjentów.

Galeria

Kategorie

Więcej...